Su böbrek taşlarını engeller
Suyun 6 faydası
  1. İdrar yolu enfeksiyonlarını engeller
  2. Böbrek taşlarını önler
  3. Zayıflamaya yardımcı olur
  4. Yorgunluğu giderir
  5. Cildi güzelleştirir
  6. Sindirimi kolaylaştırır

Daha fazla su içmenin vücudumuza birçok faydası var. Yakın zamanda yapılan bir çalışmada, günde 6 bardak fazladan su içmenin, idrar yolu enfeksiyonu sıklığını yarı yarıya azalttığı tespit edildi. Ayrıca su içenlerde antibiyotik kullanma ihtiyacı da yarı yarıya azalmıştı.

Böbrek taşlarını engelleyen en kolay ve etkili çözüm su içmektir. Su, idrar miktarını artırır ve taş oluşturan maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Böylece oluşan taşlar da atılır ve yenilerinin oluşması engellenmiş olur.

Ayrıca su tüketmenin, zayıflamaya da yardımcı olduğu bilinmektedir. Özellikle yüksek kalorili veya katkı maddesi içeren içecekler yerine su tüketmek kilonuzu korumanıza da yardımcı olur.

Eğer kendinizi yorgun ya da halsiz hissediyorsanız, bir bardak su için. Su vücudun en çok ihtiyaç duyduğu ve en çabuk kaybettiği maddelerdendir. Bu nedenle su içmek çok çabuk toparlamanıza neden olur.

Susuz kaldığımızda beyin hücrelerimize giden oksijen de azalır. Buna bağlı olarak kişide stres oluşabilir. Bunu engellemenin yolu da tabi ki su içmek.

Ciltteki çizgiler ve kırışıklıklar, susuz kaldığımızda derinleşir. Bu da daha yaşlı ve mutsuz görünmemize yol açar. Su dolaşımı artırır ve cilt hücrelerini güçlendirerek daha canlı ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Sindirimi kolaylaştırır, kabızlığı önler. Su ve lifler, sindirimi kolaylaştıran önemli maddelerdir. Tükettiğimiz su miktarı azaldıkça, sindirim zorlaşır, kabızlık artar.